Wyprawa do Francji 25.06-02.07.2017

Zapraszamy serdecznie na wyprawę-warsztaty na południe Francji, do serca kraju Wizygotów, Katarów i Templariuszy, którzy pozostawili tutaj ślady swojej obecności w postaci zamków, świątyń i wielu miejsc promieniujących aurą tajemniczości i niezwykłości. W tych właśnie miejscach będziemy zgłębiać ich spuściznę kulturową i duchową...

Wyprawa – warsztaty „Katarska magia przejścia do Nowej Cywilizacji”

TERMIN: 25 czerwca – 2 lipca 2017 r.

…Przyciągają one turystów z całego świata, którzy chcą poczuć ich magię splatającą się w przedziwny sposób z naturalnym pięknem bieli skał i turkusowych wód departamentu Aude (oznaczonego liczbą 11) w regionie Oksytanii.

Rejon ten nieodłącznie związany jest z tajemnicą Świętego Graala, którego wszyscy tutaj poszukiwali. W czasie naszej wyprawy będziemy odkrywać przyrodnicze piękno tego regionu, jego przeszłość pełną historii i legend, bogate dziedzictwo kulturowe, jak również energie tych miejsc i ślady tajemnicy, unoszącej się tutaj na każdym kroku niczym poranna mgła…

Zamieszkamy w urokliwym hotelu „Aniołki” u Róży, w miejscowości Rennes les Bains, obfitującej w lecznicze źródła i stąd będziemy wyruszać codziennie na wycieczki po okolicy. W wielu miejscach, które będziemy odwiedzać znajdują się źródła z niezwykłą wodą do picia, jak również źródła gorące, w których będziemy się kąpać.

chantalPodczas całego wyjazdu będziemy pod opieką lokalnego przewodnika Chantal Dauphine – jest to absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie w Tuluzie, urodzona w Quillan, czyli dokładnie w rejonie, który będziemy zwiedzać, osoba o niezwykłej wiedzy, specjalistka od Kalendarza Majów, podróżniczka, od wielu lat interesująca się różnymi tradycjami duchowymi na naszej planecie, ezoteryką,  hermetyzmem, filozofią, świętą geometrią, prawami Natury i tańcem. Opowie nam o tajemnicach tego regionu.

Wyprawa ta ma charakter edukacyjno warsztatowy, a  poprowadzą ją Anna Burakowska i Paweł Bartnik. W czasie całej wyprawy, podczas podróży i czasu wolnego, będziemy dzielić się z Wami swoją wiedzą, prowadzić medytacje i spotkania warsztatowe.


PLAN WYPRAWY:

Pragniemy, aby nasza wyprawa była nie tylko odkrywaniem nowych miejsc i ich wspaniałości, ale również wyprawą w głąb siebie,  swojej świadomości i jej niezbadanych tajemnic. Symboliczne poszukiwanie kielicha świętego Graala będzie prowadziło nas na drodze odnajdywania prawdy o sobie i naszym połączeniu z Ziemią oraz otaczającym nas Wszechświatem:

Dzień 1. Przylot i transfer do hotelu

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przylot do Tuluzy. Transfer do hotelu.

Ten dzień poświęcimy na wzajemne poznanie się, integrację i rozpoczęcie naszego wspólnego warsztatu pracy. Przybliżymy też sobie nieco filozofię życia Katarów i innych pokrewnych duchowych braterstw, które kontynuowały i kontynuują ich pracę aż do dzisiaj.

Dzień 2. Powrót do wewnętrznej równowagi  – spotkanie z  delikatnością żeńskiej energii, otwarcie na duchową perspektywę w życiu

le-cros_765x570Tego dnia udamy się do jednego ze świętych miejsc regionu Notre-Dame du Cros, odwiedzanego ze względu na uzdrawiające źródło i kult Czarnej Madonny. W tym zakątku pełnym harmonii natury i skalnego sanktuarium, będziemy odnajdywać swą wewnętrzną harmonię, równowagę oraz otwierać się na poszukiwania swego połączenia z Wszechświatem. Będzie tutaj czas na piknik i medytację.

Później pojedziemy do miasta Carcasonne, unikalnego średniowiecznego kompleksu, drugiego  najczęściej odwiedzanego miejsca turystycznego we Francji po Mont-Saint-Michel. Zwiedzimy zamek – twierdzę Katarówcite_de_carcassonne.jpeg, bronioną przez wicehrabiego Raymonda Rogera Trencavel, w czasie wyprawy krzyżowców w 1209 roku pod wodzą Simona de Monfort, wysłannika papieża, który uznał miasto za ziemię herezji. Przypomnimy sobie duchową filozofię Katarów i poszukamy pozostawionych dla nas przesłań. Pomoże nam to otworzyć się na duchową perspektywę i rozumienie ciągu przyczynowo-skutkowego naszych żyć.

Na nocleg zajedziemy do małego miasteczka Rennes les Bains, które stanie się nasza bazą wypadową. Kolacja dla chętnych, a po kolacji spotkanie podsumowujące dzień i szczegółowe omówienie planu naszej podróży. Dla chętnych wieczorny spacer po Rennes les Bains.

Każdego dnia mamy możliwość zabierania ze sobą posiłku „piknikowe danie” (płatne dodatkowo), który zjemy na łonie Natury.

Rennes les Bains znane jest od dawna ze swych ciepłych źródeł (27-33 stopnie) i leczniczych wód do picia. To duchowe miejsce, ważne dla tych, którzy chcą posłuchać głosu Natury, odnaleźć swoje połączenie z Ziemią i jej energiami. Sprzyjają temu również okoliczne lasy.

Miasteczko powiązane jest z historią słynnego Rennes le Chateau i często nazywa się je drugim Rennes. Na temat tajemnic je łączących napisano mnóstwo książek i nakręcono wiele filmów. Istnieje również legenda o tajemniczym grobowcu w regionie Rennes-les-Bains, która sięga kilkuset lat.

Dzień 3. Wyciszenie i nowe spojrzenie na świat wokół nas

250_bethleem_3W Świętych Górach znajdują się groty katarskie służące inicjacjom rozpoczynającym prawdziwą ścieżkę duchowej ewolucji. Najbardziej fascynująca z nich to „Betlejem” zwana sercem katarskich inicjacji. Tutaj rodził się Nowy Człowiek… Medytacja i pobyt w niej będzie sprzyjać naszemu wewnętrznemu wyciszeniu i zmianie perspektywy postrzegania, na te radosną, pełną ufności i pozytywnego nastawienia.

Piknik w naturze będzie miłym akcentem naszej wyprawy w tym dniu.P11-11-26a-montsegur

Wspinaczka na szczyt z górującymi  na nim ruinami zamku Montsegur, (1207 m) widoki gór, białych skał i pełnej życia w tym czasie roślinności, przyniosą kolejne odczucia na drodze naszej wyprawy w głąb siebie. Zamek o niezwykłej konstrukcji, przypominającej swym układem widoczną na niebie konstelację Wolarza, z jaśniejącą gwiazdą Arktur, przypomni nam o naszym połączeniu z Wszechświatem.

To pod tym zamkiem, po 10 miesięcznym oblężeniu, 200 Katarów, którzy nie chcieli wyrzec się swojej wiary i filozofii życia, uznanej przez papiestwo za heretycką, 16 marca 1244 roku dobrowolnie poszło na stos…

Dzień 4. W objęciach Matki Ziemi

Magiczny las Nebias_800x530Ten dzień spędzimy na łonie Natury. Niezwykły las zwany Zielonym labiryntem w Nebias sprzyjać będzie  połączeniu z otaczającą nas Naturą i Ziemią.
Miejsce to zwane jest również pomostem pomiędzy światami.

Skalny labirynt – niezwykłe, płaskie formacje skał stanowią szczególne miejsce do medytacji i odnajdywania duchowego sensu naszej życiowej wędrówki.puivert1

Spędzimy tutaj całe przedpołudnie kończąc wizytę piknikiem na trawie.

W drugiej części dnia udamy się do katarskiego zamku Puivert, jednego z najlepiej zachowanych i najbardziej interesujących zabytków z XIV wieku. Z niedawno odnowionej wieży roztacza się wspaniały widok na jezioro Puivert, równinę Quercorb na północy, Monsegur na zachodzie, wschodnie Pireneje i tajemniczy szczyt Bugarach, do którego dojedziemy następnego dnia.

Dzień 5. Odkrywanie tajemnicy

BugarachWąwóz George de Galamus_530x800Dzień zaczniemy od naszego kontaktu z jednym ze szczytów Pirenejów, górą Bugarach (1230 m), która podobno nie wszystkich dopuszcza do kontaktu ze sobą; owiana tajemnicą, obecna w wielu legendach i opisach odwiedzin statków innych cywilizacji, skłania do refleksji nad tajemnicą głębszego celu i sensu naszego życia.

Następnie udamy się do pustelni w wąwozie Galamus. Wędrówka doliną otoczoną bielą skał i wypełnioną turkusowymi wodami rzeki Agly, doprowadzi nas do miejsca pobytu dwóch pustelników  Św. Antoniego i Marii Magdaleny. Natura tutaj jest dzika, imponująca i sprzyja odczuwaniu piękna. Majestat  Świętej Góry przynosi każdemu niezwykłe odczucia wewnętrzne.

Dzień 6. W poszukiwaniu Graala

Rennes1Przedpołudnie wypełni nam wizyta w słynnym Rennes le Chateau. Legenda o znalezionym przez opata Saunieres tajemniczym skarbie wciąż przyciąga rzesze turystów do tego miejsca, zwłaszcza po wydaniu książki Kod Leonardo da Vinci. Pobyt w tym owianym tajemnicą miejscu, zwiedzanie kościółka Marii Magdaleny, wieży Magdala i widoki na okoliczne góry pomogą nam w poszukiwaniach  wewnętrznego skarbu mądrości naszej Duszy.alet_01

W drugiej części dnia zobaczymy starożytne miasteczko Alet Les Bains, które już w czasach rzymskich uznane zostało za strategiczne ze względu na swe położenie jak i tutejsze źródła. Znajduje się tutaj wiele pozostałości rzymskich, ale również budowle średniowieczne i dom, w którym przez kilka lat mieszkał Nostradamus.

Udamy się również do urokliwej wioski Saint Salvayre. Znajdująca się tu mała kapliczka i jej okolica otoczone są czcią i owiane tajemnicą. Jest tutaj również źródło z niezwykłą wodą.

W naszej podróży będziemy również odnajdywać znaki Templariuszy i ich duchowej filozofii.

krzyże templariuszy

Dzień 7. Odnalezienie pokoju w sobie

37831679_pNaszą podróż zakończymy odwiedzając jeszcze jedno niezwykłe miejsce o pięknej żeńskiej energii, pełnej pokoju i delikatności.
Rennes-les-bains-21-300x300Pierwsza kapliczka powstała tutaj już w 1137 roku.
Oczywiście napijemy się wody z cudownego źródła w pięknym ogrodzie.
Jest tutaj również sklepik z różnymi naturalnymi środkami leczniczymi.

Dzień zakończymy kąpielami w źródłach Rennes Les Bains.

Dzień 8. Wylot do Polski

Poranna zbiórka w hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.


CENA:

800 EUR + koszt przelotu (około 300 PLN w dwie strony) + do zabrania ze sobą 250 EUR (koszt lokalnych przewodników, biletów wejść, przejazdów)

CENA ZAWIERA:

  • Zakwaterowanie ze śniadaniem w pokoju 2 osobowym;
  • Transfery lotniskowe we Francji;
  • Wycieczki wymienione w programie.

CENA NIE ZAWIERA:

  • Przelotu Polska – Francja – Polska;
  • Posiłków nie wymienionych w programie;
  • Osobistych wydatków;
  • Prywatnego ubezpieczenia w podróży;
  • Ewentualnych napiwków.

Minimalna liczba uczestników: 10 osób (w przypadku nie zebrania minimalnej liczby osób zwracamy wpłacone zaliczki).
Maksymalna liczba uczestników: 18 osób.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na nasz adres email: info@uwaznepodroze.pl lub wypełnij formularz tutaj. W zgłoszeniu prosimy podać nr kontaktowy do siebie.

ZAPRASZAMY